דוברים

Robert Greenblum, US Immigration law expert and former Senior Advisor to the Secretary of Housing and Urban Development at US

עו"ד רוברט "רובי" גרינבלום כיהן כיועצו הבכיר של חוליאן קסטרו - שר השיכון והפיתוח האורבני האמריקאי לממשל אובמה והוביל מטעמו את התוכנית הלאומית לצמצום פערים לימודיים בקרב ילדים משכונות מצוקה. לפני כן מר גרינבלום כיהן כיועצה המשפטי של עיריית סאן אנטוניו בטקסס , ושימש ראש לשכתו של ראש העיר דאז – חוליאן קאסטרו, בטרם התנמה להיות שר השיכון. בתפקידיו אלה, הוביל גרינבלום פרוייקטים המשלבים טכנולוגיה, פיתוח עסקי, חינוך ומשילות. כיום משמש גרינבלום כדובר וכיועץ בנושאים אלה בשפות אנגלי וספרדית. מר גרינבלום מגיע לוועידת עכו השנייה לעירוניות וישתף את הקהל בתכנים הנוגעים לחוסן עירוני כפי שמפותחים כיום בארה"ב וישלב בהרצאתו את אדריכל ארז אלה שיציג סיטואציות רלוונטיות בישראל.

David Maddox, PhD Founder & Executive Director, The Nature of Cities

חוקר עולמי ותיק ומוערך הפועל בחיבור שבין האקולוגיה לעירוניות. באמתחתו 30 שנים של ניסיון מקצועי, יזמי ובינלאומי בתכנון ערים ובדגש על הבנה ופיתוח של מערכות אקולוגיות של אנשים, טבע ותשתיות. לאורך שנות פעילותו, מדוקס היה מעורב במגוון רחב של פרויקטים ותוכניות בתחום ובכללן: ניהול תוכנית אסטרטגית ומחקר; תשתיות ירוקות עירוניות; הפרנסה והקשר האנושי-אקולוגי; שימור המגוון הביולוגי; שינוי אקלים; ניתוח סטטיסטי באקולוגיה ונתוני דעת; ניטור, הערכה ומדדי הצלחה ועוד. את עיקר פרסומו קיבל מדוקס כמייסד ועורך של הקולקטיב הבינלאומי TheNatureofCities.com - קבוצה עולמית המונה למעלה מ -600 כותבים מכל התחומים - החל מביולוגיה ועד אדריכלות, מאמנות ועד אקטיביזם, הפועלים להעברת ידע שימושי ורעיונות מגוונים, בניית קואליציות, שינוי השיח והשפעה על מקבלי החלטות ליצירת ערים עירוניות טובות ואיכותיות. בכך, מגשים מדוקס את "האני המאמין שלו": יצירת ערים חיות, גמישות, בנות קיימא וצודקות, באמצעות העצמת השיח האינטר-דיסיפלינרי ויצירת קהילה עולמית, תוססת וחיה. בחייו האישיים מדוקס עושה חיל כמלחין מוכשר, מוסיקאי, תמלילן ומחזאי, שיצר שורה ארוכה של הקלטות שונות ויצירות לתיאטרון מוסיקלי.

Abhilash Panda - Mentor, Office for Disaster Risk Reduction - UN

מומחה ליישום תוכניות של הפחתת סיכונים של אסונות והעצמת חוסן עירוני. מרכז של תוכניות עולמיות בארגון להפחתת סיכונים והעצמת חוסן עירוני של האו"מ (UNISDR ). פנדה אחראי בין היתר על הקמת שותפויות, ניהול ופיקוח על פרויקטים, זיהוי תחומי חדשנות ומתן תמיכה ביישום פרויקטים מצד השותפים בתוכנית. בעברו, ניהל פנדה את התוכניות באזור דרום מזרח אסיה ומדינות האוקיינוס השקט בארגון, בתמיכה בשיקום של אזורים מוכי אסון ושיקומם. פנדה הוביל פיתוח של מסגרות דיווח גלובלי וניטור שנועדו למדוד את קצב התקדמות בההערכות של ערים ומדינות לחוסן מפני אסונות אקלימיים.

Rosalind Cook - Senior Policy Advisor - E3G - Climate Change Think Tank

ממשמשת יועצת מדיניות בכירה ב- E3G – ארגון עולמי עצמאי ששם לו למטרה להאיץ את המעבר לכלכלה המצמצמת את השימוש בפחמן. קוק משמשת מאז 2013 כיועצת למדינות האיחוד האירופאי בנושאי מדיניות האקלים והאנרגיה ומקום מושבה בבריסל, בהטמעה של האג'נדה של הארגון במדינות האיחוד. קוק מתמקדת בעבודתה בהשפעות האקלים, עמידות ושיפור ניהול סיכוני האקלים באירופה. היא עובדת עם ערים, ממשלות והחברה אזרחית ומספקת ניתוח סיכונים ואסטרטגיה פוליטית על חוסן. לפני שהצטרפה ל- E3G, עבדה קוק בתור הנספח לאיכות הסביבה במשלחת בריטניה ל- OECD & IEA בפריז, מטעם משרד החוץ הבריטי. בתפקיד זה, הייתה אחראית להובלת תשומותיה של בריטניה לצמיחה ירוקה ולהשפעות הכלכליות של שינויי האקלים. כמו כן, עבדה כקצין מדיניות בנציבות האירופית בנושאי מדיניות הסתגלות לשינויי האקלים במיקוד על בהשפעות עירוניות וכחוקרת משפטית המייעצת בנושא רגולציית שוק הפחמן ב- Climate Focus.

Pieter van de Glind, co-founder of shareNL

מייסד-שותף ב ShareNL וב - Sharing Cites alliance. פיטר הוא יועץ ומרצה מוכר בתחום הכלכלה המשתפת (כלכלת שיתוף). ארגון ShareNL שהקים נחשב לאחד הארגונים המובילים בעולם בייעוץ מחקר ויישום כלכלה משתפת. לפני שנה הקים יחד עם שותפו, את אגודת הערים המשתפות, בהן חברות כבר אמסטרדם, סיאול, וושינגטון וערים נוספות בעולם. פיטר מייעץ לחברות עסקיות, ערים, ממשלות וגופי מחקר בהולנד וברחבי העולם. בין היתר, פיטר מייעץ לעיריית סיאול ועיריית אמסטרדם, העיריות הראשונות שהפכו את תפיסת העיר משתפת לאסטרטגיה עירונית. במסגרת עבודתו עם עיריית אמסטרדם, פיטר ו-ShareNL יזמו את תכנית Amsterdam Sharing City ופעילות Sharing Week.