אורבנוע

בואו להנות מחווית הצפיה של סרטים על עירוניות, כיצד עושים עירוניות ומשנים את סביבת החיים שלנו.

פתלתל

ישראל, 2014, 61  דקות, עברית, תרגום לאנגלית

זוכה בפרס הסרט התיעודי הטוב בפסטיבל חיפה 2014

סרט שהוא מסע שיט בן זמננו לאורכו המתפתל של נהר הירקון, ממוצאו בראש העין ועד לשפך הים בתל אביב, על מנת לספר את סיפורם הלא ידוע של מימיו. הנוף הוא הגיבור הראשי של הסרט ובמהלכו, עוקב הצופה אחר ההיסטוריה של הנחל ועל הרגעים הטראומתיים שבו שנצרבו בתודעה הישראלית.
הסרט הוא על מים, מים שחודרים, מבעבעים ומתסיסים אל תוך החברה הישראלית.

לאחר הסרט תתקיים שיחה עם יותר הסרט אבי בלקין יחד עם אלה אלכסנדרי – פעילה חברתית-סביבתית באיזור חיפה, וחברת הועד המנהל של עמותת מרחב.

Seventy Acres in Chicago

ארצות הברית 2014, 53 דקות, אנגלית

סרטה עטור הפרסים של הבמאית רונית בצלאל המתעד את סיפור הריסתו של שיכון ציבורי ענק בשיקאגו. הסרט מתחקה אחר 15 שנים בשיכון  Cabrini, ביתם של אלפים מבני הקהילה האפרו-אמריקאית בעיר וסמל לכשלון של השיכונים, להזנחה ולפשיעה. באמצעות מעקב אחר 3 דמויות מהקהילה אנו עדים למתחים הרבים שנוצרים לפני הריסת השיכון ולאחריו בסיפור הדן במרקם החברתי העדין של ארצות הברית בעשורים האחרונים.

שימו לב: חלק מההקרנות ילוו בשיחה פתוחה עם במאית הסרט.

האזרחית ג'יין - הקרב על העיר

ארצות הברית 2016, 92 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית 

סיפור חייה של גורו העירוניות ג'יין ג'ייקובס – עיתונאית ואקטיביסטית, מחברת הספר המהפכני "מותן וחייהן של ערים אמריקאיות גדולות", אשר הפכה על פיה את הגישה המקובלת לתכנון ערים גדולות. כדי לעשות זאת היא נאלצה לצאת למלחמה מול מתכננים עיוורים, תאבי בצע ומתנשאים ובין היתר להציל את הקהילה שלה עצמה.